Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna  Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy  o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać.   Msza Św. o godz. 15.00 z racji imienin ks. prof. Marka Dziewieckiego i ks. kan. Jerzego Kłuska. Proszę o modlitwę
 2. Dzisiaj przed kościołem możemy złożyć ofiary na wsparcie działalności CARITAS. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Św. Wojciecha b.m.,
 4. W środę rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe codziennie o godz.17.30, w niedziele o godz. 14.30.
 5. W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To pierwszy czwartek modlimy się o  powołania.
 6. W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele.
 7. W piątek do chorych udamy  się od godz. 8.30.  Na Mszy Św. o godz. 15.00 pomodlimy się w intencji próśb i podziękowań do Św. Faustyny i uszanujemy relikwie. Prośby i podziękowania złożyć można przy bocznym ołtarzu.
 8. W sobotę na Mszy Świętej o godz. 11.00 Ks. Bp Adam Odzimek udzieli sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów w piątek godz. 14.30.
 9. W sobotę zapraszam na różaniec z Ruchem Rodzin Nazaretańskich o godz. 17.30 i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 10. W następną niedzielę Msza Św. o godz. 8.00 w int. K.Ż.R., na Mszy Św. o godz. 15.00 pomodlimy się w int. pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie oraz na dzisiejszą tacę.
 12. Pożegnaliśmy +Marię Frączek +Zbigniewa Malmona +Genowefę Didyk

Dziś warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

Parafianom i Gościom życzę  pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania odpustu. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże.