Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 25.03.2018

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ   25 marca

 1. W Wielkim Poście Caritas w Polsce prowadzi akcję Jałmużna Wielkopostna. Zbiórka na ten cel po Mszach Św. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.
 3. W Wielki Czwartek rano o godz. 10.00 Msza Krzyżma w katedrze. W parafiach natomiast celebrowana jest jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00.
 4. Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Niech przez cały dzień towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą zbawienia. W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00) odmówimy Koronkę i rozpoczniemy Nowennę. Droga Krzyżowa  o godz. 17.30 i Liturgia Adoracji Krzyża. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Po liturgii zachęcam do adoracji Chrystusa, która będzie trwała do godz. 22.00.  W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.
 5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy.  Choć chwilę zatrzymajmy się na adorację. Warto  i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W naszym kościele święcenie pokarmów będzie trwało od godz. 9.00 do 12.00. Zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W sobotę sprawowana jest Liturgia Wigilii Paschalnej, która jest najbogatszą liturgią w ciągu całego roku. Jest to liturgia zwiastująca już Zmartwychwstanie Chrystusa - rozpoczniemy ją  o godz. 18.00. Tego dnia przyjdźmy do kościoła ze świecami. Odnowimy bowiem przyrzeczenia chrzcielne.
 6. Dopełnieniem Liturgii Wigilii Paschalnej będzie Rezurekcja z uroczystą procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Bardzo proszę o pomoc w zorganizowaniu procesji. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00. Kolejne Msze Św. o godz. 11.00, 12.30 i 15.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie zbieramy ofiary na KUL.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i indywidualnie.
 8. W ub. tygodniu pożegnaliśmy +Urszulę Sito i +Huberta Malmona. Pomódlmy się w Ich intencji…
 9. Wszystkim życzę dobrej niedzieli.  Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Arkadiusz Stempień z par. tutejszej zam. ul. Wieniawskiego i  Aleksandra Kaczmarska z par.Św. Józefa  w Radomiu, zam. ul. Radostowska

Paweł Krzysztof Wójcik z par. tutejszej, zam. ul.Fundowicza i  Aleksandra Halina Skurzyńska z par.  Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu zam.ul. Posłów Greckich

Jacek Tatar z par. tutejszej zam. ul. Krychnowicka i Anna Maj z par. MB Częstochowskiej w Radomiu zam. ul. Instalatorów