Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2017

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 10 grudnia

 1. Dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach. Bóg zapłać
 2. W Okresie Adwentu pamiętajmy o unikaniu zabaw na których pije się alkohol. Zachęcam do rezygnacji w tym okresie z używania wszelkich napojów alkoholowych - piwa, wina, wódki.   Parafialna Księga Trzeźwości jest  udostępniona na klęczniku przy ołtarzu Matki Bożej byśmy mogli wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie.
 3. Msza Roratnia codziennie o godz. 18.00. Do licznego udziału w tej Mszy zapraszam dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Dzieci na roraty niech przyniosą też serduszka z wypisanym imieniem i nazwiskiem, podobnie jak w ubiegłym tygodniu losować będziemy figurę Matki Bożej.  Dziękuję tym, którzy włączyli się w przygotowanie paczki dla dzieci. Przygotowane paczki możemy przynieść do zakrystii i przekażemy je dzieciom, które przyjadą do naszej Parafii z Domów Dziecka. Bóg zapłać
 4. Za tydzień będzie zbiórka po Mszach Św. na pomoc dla potrzebujących.
 5. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Są również świece wigilijne CARITAS.
 6. W następną niedzielę będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 16.00 w intencji Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą i indywidualnie(2 wpłaty na kwotę 700 zł).    Bóg zapłać za troskę o naszą Parafię.
 8. W ub. tygodniu pożegnaliśmy +Zbigniewa Szarego i +Iwonę Goryńską. Pomódlmy się w ich intencji…
 9. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy.