Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2017

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 3 grudnia

 1. W Okresie Adwentu pamiętajmy o unikaniu zabaw na których pije się alkohol. Zachęcam do rezygnacji w tym okresie z używania wszelkich napojów alkoholowych - piwa, wina, wódki. Parafialna Księga Trzeźwości jest  udostępniona na klęczniku przy ołtarzu Matki Bożej byśmy mogli wpisywać swoje zobowiązania abstynenckie.
 2. Msza Roratnia codziennie o godz. 18.00. Do licznego udziału w tej Mszy zapraszam dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Dzieci na roraty niech przyniosą też serduszka z wypisanym imieniem i nazwiskiem, podobnie jak w ubiegłym roku losować będziemy figurę Matki Bożej.  Przy bocznym ołtarzu znajdują się serduszka z opisem dziecka z Domu Dziecka dla którego można zrobić paczkę na święta. Przygotowane paczki możemy przynieść do zakrystii i przekażemy je dzieciom z Domów Dziecka. Bóg zapłać
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Św. o Polskę zgodną z Wolą Bożą.
 4. W pierwszy czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na Mszę Św. o godz. 18.00.
 5. W piątek do chorych z posługą sakramentalną udamy  się od godz. 8.30. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne Parafialnego Apostolatu Trzeźwości.  MSZA ŚWIĘTA W GODZINĘ ŁASKI DLA ŚWIATA o godz. 12.00 zamówiona przez Grupę Modlitwy Rodziców modlących się za dzieci. Po Mszy Św. zapraszam wszystkich, którzy ukończyli 60 rok życia na spotkanie dla seniorów.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św.
 7. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Są również świece wigilijne CARITAS.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i indywidualnie.  Za tydzień taca gospodarcza. Bóg zapłać za troskę o naszą Parafię.
 9. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy.