Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2017

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 czerwca 2017

1. Dziś będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 16.00 w intencji Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół.

2. W procesji eucharystycznej będziemy podążali po Mszy Św. o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. W czwartek zakończenie oktawy. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego. Msza Św. o godz. 18.00 w czwartek zbiorowa w intencji próśb i podziękowań do Św. Jana Pawła II. Swoje intencje możemy wypisać na kartkach i złożyć przy bocznym ołtarzu Św. Józefa.

3. Codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

4. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. W ten sam dzień obchodzimy Dzień Ojca.

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Zapraszam na Mszę Św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 9.00. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

6. W sobotę uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela.

7. W niedzielę, 25-go czerwca, Mszą Św. o godz. 9.30 w Katedrze rozpocznie się Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zapraszam do udziału w tej pielgrzymce, której przewodnikiem jest Ks. Konrad Wójcik. Tych, którzy nie mogą pieszo się wybrać zapraszam na wyjazd autokarowy 30 czerwca do Niepokalanowa na zakończenie pielgrzymki.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą oraz indywidualnie. Bóg zapłać.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania niedzieli. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Kacper Piotr Trybuła, par. tutejsza, zam. ul. Kłosowa i Katarzyna Sułecka, par. Św. Brata Alberta, zam. Radom ul. Armii Ludowej

Magdalena Szyszka, par. tutejsza, zam. ul. Potkanowska i Piotr Józef Brygoła, par. Św. Anny w Radzyniu Podlaskim