Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2017

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28 maja

1. W środę będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia odbędzie się pielgrzymka dzieci do sanktuariów maryjnych. Zapisy

2. W czwartek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe.

3. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania, po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie dla ministrantów i scholii oraz kandydatów. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej. Od godz. 8.30 odwiedzimy chorych, o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie z uzależnień. Msza Św. o godz. 18.00 zbiorowa w intencji próśb i podziękowań do Św. Faustyny z uszanowaniem relikwii. Wypisane na kartkach prośby i podziękowania złożyć można przy bocznym ołtarzu. W pierwszą sobotę zapraszam na modlitwę różańcową z Ruchem Rodzin Nazaretańskich o godz. 17.30 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

4. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Kończy się okres Wielkanocy. To ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Msza Św. o godz. 8.00 w int. K.Ż.R.

5. Trwają zapisy na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Na tablicy ogłoszeń podajemy miejsca i turnusy, na których są jeszcze wolne miejsca.

6. W tym roku Boże Ciało do Muzeum Wsi Radomskiej.

7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę oraz indywidualnie. /300 zł rodzice w Rocznicę I Kom.Św. dzieci/ Bóg zapłać.

8. Wczoraj pożegnaliśmy +Tadeusza Grochowieckiego. Pomódlmy się …

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania niedzieli. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Aleksandra Anna Starnawska, par. tutejsza, zam. ul. Namysłowskiego i Tomasz Wachowicz, par. Nawrócenia Św. Pawła w Warszawie

Wojciech Dworak, par. tutejsza, zam. ul. Stawowa i Angelika Anna Lewkowicz, par. Archikatedralna Św. Jana Chrzciciela w Przemyślu