Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia

1. Dziś obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców

3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe codziennie o godz.17.30, w niedziele o godz. 14.30. W szkole Maryi uczmy się oddania Panu Bogu.

4. Jutro o godz. 18.00 Msza Św. O POLSKĘ ZGODNĄ Z WOLĄ BOŻĄ.

5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Msza Świętych jak w niedziele. Na Mszy Św. o godz. 15.00 Ks. Bp Adam Odzimek udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.

7. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania, po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie dla ministrantów i scholii oraz kandydatów. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy chorych, o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie z uzależnień. Msza Św. o godz. 18.00 zbiorowa w intencji próśb i podziękowań do Św. Faustyny z uszanowaniem relikwii. Wypisane na kartkach prośby i podziękowania złożyć można przy bocznym ołtarzu. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zapraszam na modlitwę różańcową z Ruchem Rodzin Nazaretańskich o godz. 17.15 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

8. W sobotę i przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza pochodzącego z Chin, który jest duszpasterzem Chińczyków. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 8.00 w intencji K.Ż.R.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie oraz na dzisiejszą tacę. Bóg zapłać.

10. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Chorwacji w dniach 5-12 czerwca. Zapraszam również na pielgrzymkę do Fatimy z okazji setnej rocznicy objawień. Bliższe informacje w zakrystii.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania niedzieli. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy.

Szczęść Boże.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Paweł Adam Kula, par. tutejsza, zam. ul. Ogińskiego i Anna Maria Sołtysiak, par. Świętego Krzyża w Radomiu