Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia

1. Dziś obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców

3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe codziennie o godz.17.30, w niedziele o godz. 14.30. W szkole Maryi uczmy się oddania Panu Bogu.

4. Jutro o godz. 18.00 Msza Św. O POLSKĘ ZGODNĄ Z WOLĄ BOŻĄ.

5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Msza Świętych jak w niedziele. Na Mszy Św. o godz. 15.00 Ks. Bp Adam Odzimek udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.

7. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania, po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie dla ministrantów i scholii oraz kandydatów. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy chorych, o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie z uzależnień. Msza Św. o godz. 18.00 zbiorowa w intencji próśb i podziękowań do Św. Faustyny z uszanowaniem relikwii. Wypisane na kartkach prośby i podziękowania złożyć można przy bocznym ołtarzu. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zapraszam na modlitwę różańcową z Ruchem Rodzin Nazaretańskich o godz. 17.15 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

8. W sobotę i przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza pochodzącego z Chin, który jest duszpasterzem Chińczyków. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 8.00 w intencji K.Ż.R.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie oraz na dzisiejszą tacę. Bóg zapłać.

10. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Chorwacji w dniach 5-12 czerwca. Zapraszam również na pielgrzymkę do Fatimy z okazji setnej rocznicy objawień. Bliższe informacje w zakrystii.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania niedzieli. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy.

Szczęść Boże.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Paweł Adam Kula, par. tutejsza, zam. ul. Ogińskiego i Anna Maria Sołtysiak, par. Świętego Krzyża w Radomiu