Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2017

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać.

2. Dziś będzie dodatkowa Msza Święta o godz.16.00 w intencji Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół.

3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jutro o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. We wtorek, jak każdego 25-go dnia miesiąca, Msza Święta o godz. 18.00 o trzeźwość naszego Narodu i po Mszy Św. spotkanie.

5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone indywidualnie oraz na dzisiejszą tacę. Bóg zapłać.

6. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Chorwacji w dniach 5-12 czerwca. Zapraszam również na pielgrzymkę do Fatimy z okazji setnej rocznicy objawień. Bliższe informacje w zakrystii.

7. Bóg zapłać za ofiary składane przed kościołem jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, zwłaszcza zrujnowanym Aleppo.

8. Przed kościołem można wesprzeć i nabyć płyty zespołu z Ukrainy, który uczestniczy w naszej Uroczystości Odpustowej.

9. Bardzo się cieszę, że Parafii naszej zostały przekazane relikwie bł. Ks. Michała Sopoćki. Uroczystej instalacji dokona Ks. Bp Henryk Tomasik dnia 25 września o godz. 18.00. Zapraszam serdecznie również na poprzedzający tą uroczystość festyn parafialny 24 września. Dziś warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry… Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.). Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania odpustu.

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy.

Szczęść Boże.