Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 19.08.2012

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 sierpnia 2012

1. Chrystus powiedział nam po raz kolejny: „Kto spożywa Moje ciało i pije Moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. Innymi słowy, jeżeli nie będziemy przystępowali do Komunii Świętej, nie będziemy mieli w sobie właściwego życia Bożego. A może tak niewiele potrzeba, by mieć życie wieczne?

2. Za tydzień, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.

3. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc abstynencji. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

4. W naszej parafii i we wszystkich kościołach naszej Diecezji są zbierane ofiary do puszek na rzecz osób i rodzin, które ucierpiały w wyniku kataklizmu. „Nawałnice, które pustoszą naszą ziemię, skłaniają do troski o potrzebującego pomocy bliźniego. Uczą także pokory i modlitewnej postawy w każdej sytuacji, również prośby o zachowanie nas od wszelkich nieszczęść i klęsk żywiołowych.”

5. W gazecie „GOŚĆ NIEDZIELNY” dzisiaj m.in.

- o epokowym, wspólnym orędziu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i Kościoła katolickiego w Polsce wzywającym do pojednania

- wyznania młodego apostaty, który trzy lata temu „formalnym aktem” wystąpił z Kościoła. Teraz postanowił do niego wrócić.

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.
  2. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże.