Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 12.08.2012

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 sierpnia 2012r.

1. Trwa miesiąc sierpień. Przeżywamy go tradycyjnie jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia alkoholu chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia , jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, i zalewającą nas falę alkoholizmu.

2. W poniedziałek 13 sierpnia - wejście diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy łączą się duchowo z pielgrzymującymi zapraszam na Mszę św. na godz.18.00 na wspólną modlitwę.

3. We wtorek 14 sierpnia wspominamy św,Maksymiliana Marię Kolbego,który jest patronem ruchów trzeźwościowych.

4. W środę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia N.M. Panny. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św.- błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św.

5. Trwają wakacje, dzieci i młodzież przebywają na różnego rodzaju koloniach i wakacjach.Czy zatroszczyliśmy się,jako rodzice,by miały one możliwość w wypełnianiu praktyk religijnych,uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach świetlicy i klubu młodzieżowego

7. Zachęcam do lektury„Gościa Niedzielnego” w numerze płyta CD z najpiękniejszymi utworami maryjnymi w muzyce klasycznej oraz wspomnienie o ks,bpie Stefanie Siczku

8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę i indywidualnie

KOMUNIKAT

W nocy z 6 na 7 sierpnia nad częścią Polski, w tym również nad naszą Diecezją, przeszły burze z huraganowym wiatrem. Kataklizm dotknął miejscowości położone w rejonie Starachowic, Pawłowa, Krynek, Grabowca, Lipska. W wyniku nawałnic zostały zerwane lub uszkodzone dachy wielu domów. Ucierpiały gospodarstwa i lasy, zniszczone zostały uprawy. Ponadto kataklizm dotknął cmentarzy, obiektów i budowli publicznych. Siejąca spustoszenie nocna nawałnica sprawiła, że kilkaset rodzin straciło dach nad głową czy podstawę utrzymania. W niektórych wioskach, jak Rzepin, Wólka Modrzejowa czy inne, uszkodzona lub zniszczona została większość pokryć dachowych. Osobom, które ucierpiały w wyniku kataklizmu, składam serdeczne wyrazy współczucia.

Pragnę jednocześnie wyrazić wdzięczność władzom lokalnym, strażakom, leśnikom i innym służbom a także Duszpasterzom, za ofiarną pomoc i wsparcie, jakimi otoczyli rodziny przeżywające trudne chwile. Wiemy dobrze, że mieszkańcy tych terenów nie poradzą sobie z naprawą zniszczeń bez pomocy z zewnątrz. Straty materialne są poważne.

Bardzo proszę Was, Drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji osób, które tak niespodziewanie znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Proszę także o pomoc materialną. W niedzielę 19 sierpnia, we wszystkich kościołach naszej Diecezji będą składane ofiary do puszek na rzecz osób i rodzin, które ucierpiały w wyniku tegorocznego kataklizmu. Ofiary można także składać bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Radomskiej, która koordynuje zbiórkę. Pomoc po konsultacjach z władzami gmin i parafiami trafi do najbardziej poszkodowanych rodzin.

Nawałnice, które pustoszą naszą ziemię, skłaniają do gorliwszego starania o wspólne dobro i zabezpieczenie ludzkiego mienia, oraz do troski o potrzebującego pomocy bliźniego. Uczą także pokory i modlitewnej postawy w każdej sytuacji, również prośby o zachowanie nas od wszelkich nieszczęść i klęsk żywiołowych.

Wszystkim z serca błogosławię + Henryk Tomasik Biskup Radomski

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże.

------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Dominik Baran, zam. Radom ul. Osiedlowa par. św. Rafała i Ewelina Justyna Wilk, zam. Radom, ul Potkanowska par. tutejsza

--------------------------------------------------------------------------------------------