Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 05.08.2012

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2012

1. Czy możliwe jest, żeby człowiek nie był spragniony? Chyba nie. Ale dzięki wierze dane nam jest coś, co wprowadza nas w inny wymiar życia, gdzie istnieje możliwość spełnienia każdego pragnienia. Niech przypomina nam o tym ostatnie zdanie z dzisiejszej Ewangelii: „Jam jest chleb życia. (…) Kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.

2. Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Msze Święte o godzinie 8.00 w kaplicy szpitalnej i 18.00 w kościele w intencji - O POLSKĘ ZGODNĄ Z WOLĄ BOŻĄ

3. Jutro wyruszy z Radomia XXXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Zapraszam do modlitwy na Mszy Św. sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Bpa Henryka Tomasika na placu przy Wyższym Seminarium Duchownym o godz. 9.30.

4. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie są w stanie osobiście wybrać się pieszo do Częstochowy: ludzi chorych, w podeszłym wieku, osoby niepełnosprawne, niemających urlopu czy zobowiązanych do opieki nad bliźnimi – zapraszamy do wzięcia udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę w ramach tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej. Będzie to nasza grupa pielgrzymkowa, której patronuje bł. Jan Paweł II. Przewodnik Grupy Duchowej codziennie w Waszej intencji będzie sprawował Mszę Świętą. Zachęcam do zapisu na pielgrzymkę duchową – każdego, kto nie może fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce. Zapisać można się w zakrystii oraz przy bocznych ołtarzach wyłożone są karty do zapisu. Codziennie po Mszy Św. wieczorowej prowadzone będą modlitwy w łączności z pielgrzymami. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

5. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc abstynencji. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

6. Zapraszam dzieci i młodzież do udziału w zajęciach świetlicy i klubu młodzieżowego.

7. Proponuję ciekawą lekturę czasopism katolickich. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj m.in. o Kongresie Nowej Ewangelizacji w Kostrzynie, jak niemieccy katolicy powstrzymali Hitlera przed zniszczeniem Kościoła, o pustych konfesjonałach w Brukseli.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę i indywidualnie –rodzina Suliszów 500 zł. Bóg zapłać

9. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Dominik Baran, zam. Radom ul. Osiedlowa, par. św. Rafała i Ewelina Justyna Wilk, zam. Radom ul. Potkanowska, par. tutejsza