Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2012

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 czerwca 2012

1. Jutro o godz. 9.00 w Katedrze Mszą Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Henryka Tomasika z Ks. Bpem Adamem Odzimkiem rozpocznie się sześciodniowa Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości do Niepokalanowa. Wszystkich zapraszam do udziału w pielgrzymce. Zapisy w naszej kancelarii parafialnej. Proszę o modlitwę o owoce tych „rekolekcji w drodze”, aby przyczyniły się do otrzeźwienia naszego Narodu.

2. Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie – bezpośrednio po Mszy Świętej o godz.18.00

3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 9.00 i 18.00 . Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Benedyktowi XVI. Taca przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W związku z uroczystością nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą o godzinie 9.00. Spowiedź Św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 17.30 w poniedziałek kl. II, wtorek III, środę IV i V, czwartek VI.

5.Zachęcam do lektury„Gościa niedzielnego”

6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę

7. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże.