Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2012

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 czerwca 2012


1. Pamiętajmy z dzisiejszej Ewangelii, że w każdym grzechu, zwłaszcza w grzechu nienawiści, obok ludzkiej złości działa także szatan, ojciec wszelkiego kłamstwa i gniewu. A zatem czuwajmy, byśmy nie ulegli jego pokusom.

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 w niedziele o godz.14.30.

3. Dziękuję za piękne włączenie się w procesję Bożego Ciała. Dziękuję jeszcze raz za udekorowanie całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko nas. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam w czwartek na zakończenie oktawy na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. i nabożeństwie czerwcowym bardzo proszę o włączenie się w procesję Eucharystyczną przy kościele. Proszę o pomoc scholę, ministrantów, harcerzy, niosących chorągwie, baldachim, dziewczynki do sypania kwiatów, Koła Żywego Różańca. Zapraszam dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. i miały Rocznicę Komunii Św. Po procesji poświęcenie tradycyjnych wianków z kwiatów i ziół.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. Apel Ks. bpa Henryka Tomasika.

6. W sobotę, 16 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Zachęcam do lektury„Gościa niedzielnego” w którym dziś m.in. o naszym festynie parafialnym.

8. Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału w pielgrzymce do Sanktuariów Europy. Informacje na tablicy ogłoszeń.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę i indywidualnie.

10. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia samych radości w życiu i dar modlitwy. Szczęść Boże.