Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 03.06.2012

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 3 czerwca 2012

1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień obchodzimy jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami. Bóg zapłać za ofiary na świątynię Opatrzności Bożej składane po Mszach Świętych.

2. Apel Ks. bpa Henryka Tomasika o godne przeżywanie EURO 2012 …..

3. Juto o godz. 18.00 Msza Święta O POLSKĘ ZGODNĄ Z WOLĄ BOŻĄ. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. dr Leszek Domagała –asystent KSM.

4. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i 15.00
Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10.00 . Trasa procesji w tym roku od kościoła parafialnego do kościoła Św. Doroty w Muzeum Wsi Radomskiej. Pierwszy ołtarz u zbiegu ul. Starokrakowskiej i Krychnowickiej w kierunku parkingu do skansenu drugi ul. Stawowa przy wejściu na teren skansenu/proszę bardzo by wszyscy mieszkańcy tych ulic włączyli się aktywnie w przygotowanie ołtarzy/. Trzeci i czwarty ołtarz przygotują pracownicy Muzeum Wsi Radomskiej. Na zakończenie w Muzeum będzie piknik rodzinny i konkurs piosenki religijnej. Proszę o udekorowanie całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

5. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00 w niedziele o godz.14.30.

6. Zachęcam do lektury„Gościa niedzielnego” w którym dziś m.in. o dzieciach, które mogą być wzorem dla dorosłych i kolejna sprawa zwrotu majątku kościelnego.

7. Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału w pielgrzymce do Sanktuariów Europy. Informacje na tablicy ogłoszeń.

8. Dziękuję tym, którzy aktywnie włączyli się w festyn „Majówka rodzinna”. Janowi Łopuszańskiemu, Leszkowi Kacy, Michałowi Buczyńskiemu, Sylweriuszowi Kalicie, Markowi Włodarczykowi i całej jego rodzinie, rodzinie Buczyńskich z restauracji Arbiter, rodzinie Augustyniaków i Smytkiewiczów, rodzinom Firlejów, Kwietniewskich, Karpetów, Jaroszów, Wronów, Sroków, Korczów, Magierów. Dziękuję K.Ż.R. , Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, scholi, harcerkom i harcerzom „Zawiszakom”, dzieciom ze świetlicy parafialnej i klubu młodzieżowego. Dziękuję paniom katechetkom Anecie i Annie oraz dyrekcji i nauczycielkom PSP nr 25 , sekcji zapaśniczej, MOPS, Policji, Straży Pożarnej. Dziękuję za ofiary uzyskane z racji festynu 1104 zł.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę i indywidualnie. Dziękuję tym, którzy pomogli w pracach przy kościele p. Tadeuszowi Boczkowi, p. Annie, Halinie, p. Józefowi. Bóg zapłać.

10. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia samych radości w życiu i dar modlitwy. Szczęść Boże.