Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niedziela i Święta: 08:00, 11:00, 12:30, 15:00,

Święta zniesione: 08:00, 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2012

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 20 maja 2012

1. Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

2. Ks. Bp Henryk Tomasik zaprasza do Katedry 25 maja na godz. 18.00 na obchody 10 rocznicy sakry ks. Bpa Zygmunta Zimowskiego. Pełny tekst zaproszenia na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii.

3. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 17.30. Pobożność maryjna jest nam niezwykle bliska. Polecajmy Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

4. W czwartek, 24 maja, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących tam chrześcijanach, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary.

5. W sobotę przypada Dzień Matki. Z tej okazji w czasie nabożeństwa majowego i wieczornej Eucharystii wszystkie drogie Mamy będziemy polecać opiece naszej wspólnej Matki – Maryi.

6. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy Św. o godz. 12.15 dzieci naszej parafii obchodzić będą Rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę 26 maja o godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę od godz.15.00 do 20.00 festyn „Majówka rodzinna”. Wszystkich serdecznie zapraszam. Jest bardzo wiele przygotowanych atrakcji. Mszy Św. o godz. 15.00 będzie przewodniczył ks. dr Jacek Kucharski.

8. Nasza parafia jak kiedyś wspominałem otrzymała dotację Gminy Miasta Radomia na prowadzenie zajęć w klubie młodzieżowym. Są prowadzone zajęcia przez 2 pedagogów, 1 psychologa i 1 animatora. Brakuje środków na wyposażenie, dożywianie i organizacje wycieczek. Zapraszam do włączenia się w wolontariat i dziękuję tym, którzy już się włączyli. Dziękuję za ofiarowane tydzień temu szachy dla świetlicy. Zwracam się z serdeczną prośbą o wsparcie i pomoc dzieciom ze świetlicy i klubu młodzieżowego, o dofinansowanie kolonii letnich organizowanych przez naszą parafię oraz wsparcie remontu klubo-kawiarni, która ma powstać na placu kościelnym w budynku gospodarczym. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. zbierać będziemy ofiary na ten cel, również podczas festynu.

9. Zachęcam do lektury„Gościa niedzielnego”. „Gość niedzielny” stawia nam pytanie czy spodziewamy się nieba i czego po nim oczekujemy.

10. Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału w pielgrzymce do Sanktuariów Europy. Wyjazd 28 sierpnia.

11. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę i indywidualnie. Dziękuję tym, którzy pomogli w pracach przy kościele. Bóg zapłać.


Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia przekazuję serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże.